Мастит у кролів.

Мастит у кролів.

15.11.2018 0 Автор admin

Найбільш поширеним захворюванням кролів з розділу инфекційних хвороб сміливо можна вважати інфекційний мастит у кролів. Ця інфекційна хвороба частіше за все з’являється у кролематок після появи у неї кроленят. Виявляється мастит в сильних набряках та запаленні молочних залоз, різкому зростанню температури тіла та зупинці виділення молока з уражених сосків. Інфекційний мастит кролів являється дуже небезпечною хворобою і при відсутності висококваліфікованої медичної допомоги тварина може загинути на протязі декількох днів.



Причини і симптоми маститу у кролів.

Частіше за все інфекційним маститом хворіють кролиці, які вперше народжують кроленят, які ще не мали лактації. В цьому випадку кролиця може страждати від великої кількості молока та не підпускати до себе кроленят, що лише погіршує ситуацію. Також дуже великий ризик розвитку маститу в випадках смерті кроленят, або ж коли кроленят дуже мало. Це призводить до появи у кролиць лактостазу – закупорки одного або декількох протоків та надлишкове переповнення залози молоком.

Найбільш небезпечний мастит у кролів проявляється в випадку зараження тварики стафілококом, стрептококом, збудником туберкульозу та іншими мікробами. Цьому неаби як сприяють будь-які травми молочної залози кролиці, в тому числі навіть не дуже сильні забої, порізи, царапини та укуси кроленят, які спричиняють порушення цілосності шкіри.

Причинами виникнення маститу можуть стати переохолодження та опіки лактуючої кролиці, а також наявність в організмі кролиці ендокринних або будь-яких інших патологій. Першими ознаками появи маститу у годуючої кролиці являються її надзвичайна вялість, пасивність, відмова від їжі, сонливість, або ж навпаки – відсутність сну на протязі тривалого часу.

Уражена залоза стає червоною, дуже гарячою та твердою на дотик. Дотик до залози викликає у тварини надзвичайну біль. Через деякий час у тварини піднімається тепература, дихання стає дуже частим та тяжким і якщо в даній ситуації не провести швидкого медикаментозного реагування, то кролиця може загинути в дуже короткий термін.

Лікування та профілактика маститу у кролів.

При виявленні перших ознак маститу у кролиць необхідно змазати уражені місця зігріваючими мазями — іхтіоловою або камфорною, повторюючи процедуру 2-3 рази в день. При появі гнойовиків їх необхідно розрізати та промити уражені місця розчином марганцівки або ріванолу. Для зупинки зараження необхідно на протязі 2-3 днів проводити інєкції пеніциліном з дозуванням 200-250 тисяч одиниць 2 рази в день.

При гнойовому маститі рану необхідно обробити сумішшю  з 1 частини березового дьогтю, та 9 частин риб’ячого жиру, а на краї рани наносити мазь Вишневського. При сильному маститі кроленят від матері слід відсадити, перевівши їх на штучне годування. Під час хвороби необхідно звернути особливу увагу на дотримування гігієни тварини, а клітку, де утримується хвора кролиця необхідно обробляти дезинфікуючими речовинами.

Та кращою допомогою для кролиці при виявленні у неї маститу буде своєчасне звернення до досвідченого ветеринара, та чітке дотримування даних ним вказівок щодо лікування тварини.

Для профілактики маститу у кролів в першу чергу необхідно звернути особливу увагу на дотримування гігієнічних норм та стандартів. Годуючу кролицю необхідно утримувати в максимально можливій чистоті, згодовувати їй м’яке, духмяне сіно, або ж свіжу зелень, та поїти виключно теплою водою. Слід уникати високої вологості та протягів при утримуванні кролиць, а також оберігати їхній спокій, та відгородити від голосних звуків, які можуть налякати кролицю.

Під час лактаціі в клітку необхідно покласти додатковий шар сухої та чистої підстилки, а також прослідкувати за тим, щоб поряд з кролицею не було предметів, через які вона може випадково поранитись.