Сорти редиски для вирощування в присадибних господарствах

Сорти редиски для вирощування в присадибних господарствах

29.10.2018 0 Автор admin

Сорти редиски для вирощування в присадибних господарствах

Якщо Ви плануєте в своєму присадибному господарстві налагодити вирощування та реалізацію надранніх дарів городу, то вибір Ви повинні були вже зробити і культурою, яку Ви для цього обрали, повинна була стати редиска. Це закономірно, оскільки більш швидкоспілої та в той же час урожайної культури поки що не має. Та й не вибаглива редиска при вирощуванні і місця займає дуже мало. Справжні господарі під вирощування редиски навіть не відводять окремих грядок, а сіють її по боках інших грядок, або ж навіть в рядках з іншими городніми культурами — це навіть допомагає раніше зробити перше просапування, оскільки редиска з?являється з землі раніше від будь-яких овочевих культур і позначує своїми сходами рядки.

Але ми сьогодні не будемо говорити про те, як вирощувати редиску в присадибному господарстві, а поговоримо про сорти редиски, які краще всього підходять для вирощування в присадибному господарстві. Адже від вибору сорту багато в чому залежить успіх, це одна з основних складових успішного вирощування редиски, отримання високих врожаїв.

Отже, розпочнемо:

Сорти редиски для вирощування в присадибних господарствах:

Селеста F1 — це одни з кращих гібридів Голандської селекції, який як найкраще підходить для вирощування як в присадибних господарствах, так і в фермерських. Селекціонери, працюючи над сортом Селеста F1 подбали про те, щоб ранні сроки дозріваня поєднувались з високою врожайністю, чудовими смаковими якостями, прекрасним товарним виглядом та чудовою транспортабельністю.

Саме через це я пропоную дещо затриматись трохи і більш детально описати саме цей сорт редиски. І так, вирощуючи в своєму присадибному господарстві сорт редиски Селеста F1 Ви отримаєте:

  • Швидкий ріст і дружнє дозрівання плодів редиски на протязі 20-25 днів з моменту появи перших всходів;
  • Чудовий ріст і плодоношення як в теплицях, так і в парниках, а також на відкритому ґрунті;
  • Високі врожаї від 3 до 3,5 кілограмів редиски з 1 квадратного метра;
  • Чудові товарні якості, а саме — плід, вагою від 25 до 35 грамів, розміром до 5 сантиметрів, кулеподібної форми, насичено-червоного кольору. Плід редиски сорту Селеста F1 має слабно-гострий приємний смак, білу соковиту, рівномірно зафарбовану м?якоть, до того ж він добре зберігається, не втрачаючи тривалий час своїх товарних якостей, та дуже добре транспортується;
  • Плід, який не потребує додаткового освітлення та чудово себе почуває при короткому світловому дні рано навесні;
  • Плід дуже стійкий до стрілкування, не викидає квітконосів, та майже не вражається хворобами.

Так що, здається, селекціонери винайшли сорт редиски, який повинен влаштовувати всіх без виключень. Ми і Вам радимо скористатись цим сортом — обовязково посійте на своєму присадибному городі цей сорт редиски і Ви будете приємно здивовані отриманим врожаєм та тим, що для цього Вам практично нічого не прийдеться робити, лише посіяти редиску та після її дозрівання зібрати прекрасний врожай.

Але крім Селести на сьогоднішній день є ще дуже багато сортів, які заслуговують нашої уваги. Це сорти як для вирощування в відкритому ґрунті, так і для теплиць та парників. Давайте більш детально зупинимось на них.

Редиска сорту Дека – тепличний надранній сорт, вітчизняної селекції, час формування коренеплоду в якого займає від двох до трьох неділь від появи сходів. Для підвищення врожайності рекомендується вирощувати саме в теплицях. Маса коренеплоду невелика, від 11 до 13 грамів, але за рахунок великої кількості рослин врожайність з одного метра квадратного становить близько 3,8 кілограми. Плоди ззовні гладенькі, тупокінечні, ярко-червоного кольору. М?якось однорідна, майже не гірка. Сорт досить невибагливий до умов вирощування.

Редиска сорту Дієго – популярний серед городників голландський сорт раннього строку плодоношення. Чудово себе почуває як в теплицях так і на відкритому ґрунті. Дозріває досить рано, за 20-30 днів. Відрізняється великими за розміром коренеплодами – 40-70 грамів. Врожайність становить близько 2,9 кілограми з 1 квадратного метра. Внутрішня частина соковита, практично не гірка. Сорт не вибагливий до умов вирощування, та досить високопродуктивний.

Редиска сорту Дабел – надранній (15-20 днів), крупноплідний. Плоду формує кулеподібної форми, досить добре переносить перестоювання на грядці, при цьому не утворюючи пустот всередині плоду. Сорт дуже стійкий до холоду, не стріл кується і чудово переносить загущені посіви.

Редиска сорту Французький сніданок – досить старий, але один з найвідоміших поміж городників ранній сорт редиски для відкритого ґрунтую. Час дозрівання від 20 до 24 днів. Приваблює своїм зовнішнім виглядом: пальчикоподібні, дещо подовжені плоди різного кольору з білим кінчиком та відмінним смаком. Вага плоду може досягати 20 грамів. Урожайність при добрих умовах вирощування може сягати до 3,5 кг\м2. Але в дуже велику спеку може викидати стрілки – це один з недоліків даного сорту редиски.

Редиска сорту Чемпіон – ранньоспілий сорт редиски як для відкритого ґрунту так і для вирощування в теплицях. Час дозрівання від 20 до 30 днів. Маса коренеплоду до 25 грам, врожайність до 3,9 кг\м2. Плоди кулеподібної рівної форми червоного кольору, м»якоть соковита, біла, смак відмінний.

Редиска сорту Глорієт – рання редиска для незахищеного ґрунту. Час формування коренеплоду – до трьох неділь. Вага плоду від 20 до 30 грамів, урожайність до 2,8 кг\м2. Плід кулеподібної форми, червоний, серцевина біла, соковита не сильно гірка.

Редиска сорту 16 днів – надранній сорт редиски для відкритого ґрунту та теплиць. Час формування плоду – до 16 днів. Вага зрілого коренеплоду від 15 до 25 грамів, врожайність доходить до 2,6 кг\м2. Плід кулеподібний, темно-червоного кольору, серцевина біла, хрустка.

Редиска сорту Рубін — ранній сорт для вирощування як в теплицях так і для відкритого ґрунту. Маса овоча — до 30 грамів, урожайність — до 3 кг\м2. Коренеплоди овальної форми, червоного кольору з білою та соковитою серцевиною.

Редиска сорту Кармен — ранній сорт редиски для відкритого ґрунту. Час дозрівання від 20 до 23 днів. Вага плоду до 20 грамів, врожайність — до 2,2 кг\м2. Колір редиски червоний, серцевина біла. На смак не дуже гірка. Сорт стійкий до стрілкування та викидання квітконосів.

Ось основні сорти редиски раннього сроку дозрівання, які рекомендовано для вирощування в присадибних господарствах і не тільки. Нагадаємо, що редиски досить невибаглива культура, проте варто памятати, що вона дуже добре відгукується на вологість і тепло. Так що, вибирайте сорт, який Вам підходить більше всього і вперед, на грядку сіяти редиску!