5 порад, як правильно доглядати за малиною

5 порад, як правильно доглядати за малиною

14.11.2018 0 Автор admin

 

Малина, це, напевно, єдина ягідна культура, яка росте у всіх присадибних господарствах без виключення. Та й користі від малини інколи значно більше, ніж від решти ягідних культур разом взятих — один малиновий чай від простуди чого тільки вартий. Але не всі господарі знають, як правильно вирощувати малину на своїх присадибних ділянках, і в більшості випадків малинники — це не пролазні хащі, ягід з яких хватає лише для того, щоб господар не забув смак цих самих ягід, а про отримання промислового врожаю не може бути й мови. Присадибне господарство хоче запропонувати для Вас 5 порад по догляду за малиною, дотримуючись яких Вам вдасться отримати зі свого присадибного малинника досить пристойні врожаї, яких вистачить не тільки для власного вжитку, а й залишиться для реалізації.Перша порада — шпалера. Якщо Ви вирішили серйозно зайнятися вирощуванням малини на своїй присадибній ділянці, то Вам необхідно бути готовим до того, що біля свого малинника прийдеться дещо попрацювати. Ні, звичайно, Ви можете просто посадити садженець в землю і все — через декілька років у Вас обов?язково буде щось схоже на малинник. Але, швидше за все, це буде дикий малинник, толку від якого не буде а ні Вам, а ні Вашому саду.

Шпалера - кращий спосіб вирощування малини.

Шпалера — кращий спосіб вирощування малини.

Малину необхідно вирощувати на шпалері і тільки! Це доведено досвідом багатьох садівників, на цю тему написані тисячі наукових трудів — альтернативи не існує! Якщо Ви прислухаєтесь до нашої першої поради, приділите своїй малиновій плантації трохи часу і зведете на ній шпалеру — вже через декілька років Ваш малинник порадує Вас врожаєм в 6-8 разів більшим, ніж до цього! А про те, якими бувают шпалери для вирощування малини ми обов’язково розповімо в одній з наших наступних статей.

Порада друга — забудьте про те, що малина вироджується! Інколи приходиться спостерігати таку картину — десь в самому дальньому кутку саду видно непролазні хащі малини і на питання, що це таке у відповідь чуєш: «Та, нічого особоливого! Просто малина вироджується, а видалити все руки ніяк не доходять». Запамятайте, цього не може бути чисто з біологічної точки зору — малина не може вироджуватись в принципі!

А причина запущеності малинника в тому, що він не обновлявся регулярно, без чого рентабельне вирощування малини просто не можливе. Якщо Ваш теперішній малинник має саме такий вигляд не спішіть його видаляти повністю — його ще можна повернути до життя. І зробити це не так вже й тяжко — достатньо видалити лишнє, досадити те, чого не вистачає і все. Для цього необхідно натягнути шнурівку там, де Ви плануєте зробити рядок малини і по цій мітці видаляйте все, залишаючи самі кращі рослини на відстані 70 сантиметрів одна від одної. Якщо ж на цій відстані не має потрібної рослини, то пересадіть її з місця, де вона лишня.

І постійно слідкуйте за тим, щоб не було загущеності, щоб основні пагони малини в центрі куща отримували достатню кількість сонячного проміння та добре провітрювались і також отримували необхідну кількість поживних речовин з ґрунту. Тільки завдяки цьому через рік-два Ваш малинник дасть Вам такий врожай смачних ягід, про який Ви вже й думати забулись.

Третя порадавирощувати малину необхідно на вузьких рядках. Досить часто, особливо у недосвідчених садівників, спостерігається така картина — вони вирощують малину широкими полосами. Поміж полосоми у них нічого не росте, вони постійно видаляють все, що там з?явиться, а от в самих полосах росте все що хоче, тільки малини там дуже мало.

Насправді, малину необхідно вирощувати вузькими рядами і при цьому постіно слідкувати, щоб між кущами малини була відстань в 70 сантиметрів, а все, що буде проростати між основними кущами необхідно видаляти. І поросль малини в першу чергу.

Така вже біологія малини — пускати поросль, і нічого з цим не вдієш. Просто її необхідно регулярно видаляти, адже поросль може забирати до 50% поживних речовин, які виробляються рослиною. І ці речовини йдуть не на закладку врожаю, а на те, щоб поросль відхватила для себе побільше життєвого простору.

Так що, постійно слідкуйте за тим, щоб малина в рядках не була загущена, це дозволить малині отримувати більше поживних речовин, та й урожай буде закрадено по всьому основному пагону. Крім цього обдування повітрям буде доброю профілактикою грибкових захворювань, що неодмінно позитивно вплине на якість майбутніх врожаїв.

Порада четверта — органіка. Якщо Ви спостережлива людина, то повинні були помітити, що малина в більшості випадків не росте посеред поля а росте в лісі, хоча там і значно більше сонячного світла. І справа тут в тому, що на протязі багатьох років на просіках та ділянках з листя утворюється товстий шар органіки, яка просто необхідна для нормального розвитку та плодоношення малини.

Ось і Ви повинні створити для своєї малини максимально комфортні умови — чим більше органічних добрив Ви будете вносити під свою малину, тим більшими врожаями вона Вас буде радувати.

Порада п’ята — забор навколо малинника. Повернемось ще раз до порослі малини. Як вже говорилось вище, поросль це обов’язковий атрибут малини, це її біологічна особливість і з цим необхідно змиритись. Завдяки цій особливості малина постійно намагається виповзти за межі своєї ділянки, інколи навіть на сусідню присадибну ділянку. І багато садіників знайшли спосіб боротьбі з цим — вони вкопують по периметру малинової плантації на глибину 30 сантиметрів шиферні або металеві листи, чим запобігають розповзанню малини по ділянці. Але разом з цим вони не дозволяють розповзатися і корінню, якому не вистачає відведеного місця. Це в свою чергу призводить до зменшення кількості поживних речовин, які потрапляють до рослини, а це вже веде до значного зменшення врожаю.

Так що для того, щоб отримувати чудові врожаї малини d своєму присадибному господарстві краще забудьтесь про влаштування підземних заборів навколо малинника, а краще видаляйте поросль за допомогою гострої лопатки. Це дозволить і ґрунт дещо розпушити і фізичні навантаження для покращення самопочуття ще ніхто не відміняв.