Кури породи Леггорн.

Кури породи Леггорн.

05.11.2018 0 Автор admin

На сьогоднішній день існує велика кількість порід курей, які з успіхом можливо вирощувати в присадибних господарствах. Але хочеться сказати декілька слів про породу курей Леггорн, напевно, одну з найпопулярніших та відомих порід серед птахівників. Адже курей породі Леггон утримують не тільки в присадибних господарствах — кури породи Леггорн дуже поширені і в промисловому птахівництві.Для початку трохи історії. Кури породи Леггорн були виведені на прикінці ХІХ століття в Італії. Цю породу виводили спеціально як яйцеву породу курей. Потім їх завезли до США, де ця порода за досить короткий період часу завоювала широку популярність, якою користується там і понині. Ну, а вже в 1925 році курей породи Леггорн було завезено до Росії, де вона використовувалась для виведення російської білої породи курей, про яку теж обов?язково розповімо в одній з наступних наших статей.

А тепер переходимо безпосередньо до опису курей породи Леггорн. Колір оперення у курей цієї породи переважно білий, саме таким він був під час виведення породи. Хоча на сьогоднішній день існує близько двадцяти кольорів і віддінків оперення курей породи Леггорн, від попелового до чорного. Та все ж найбільшою популярністю користуються кури саме з білим оперенням.

Екстерєр курей породи Леггорн: тулуб клиноподібний, дещо припіднятий; груди — широкі та глибокі; хвіст — широкий біля основи, поставлений під кутом 40-45°; шия — досить довга, але не товста; голова має середню величину; живіт досить об?ємний; ноги — середньої довжини, тонкі; гребінець — у півників листоподібний, прямостоячий, у курочок листоподібний, звисаючий.

Кури породи Леггорн.

Кури породи Леггорн.

Біологічні властивості курей породи Леггорн. Жива вага курей породи Леггорн складає 1,5-2 кілограми, у півників 2,3-2,6 кілограми. Як бачите, кури не відрізняються великою вагою, але з самого початку цю породу курей виводили не для отримування м?яса. Кури породи Леггорн за рік можуть знести до 300 штук яєць, а рекордсмени і до 320 штук. Середня вага яйця становить 55-60 грамів. В період інтенсивної кладки яєць кури породи Леггорн вступають в 4,5-5 місяців.

Зі всього вищесказаного можливо зробити лише одни єдиний висновок: кури породи Леггорн підходять для утримування в присадибних господарствах як не можна краще, оскільки вони відрізняються такими плюсами як висока яйценоскість, швидкоспілість, здатність пристосовуватись до різних кліматичних умов. Так що, якщо Ви вирішили зайнятись присадибним птахівництвом, то Вам просто необхідно завести на своєму пташиному дворі курей породи Леггорн