Птахи — природні захисники саду.

Птахи — природні захисники саду.

24.10.2018 0 Автор admin

Птахи — природні захисники саду.

На сьогоднішній день для великої кількості наших співгромадян їхня присадибна ділянка, або ж дача являються практично єдиним способом виживання. Справжні господарі вирощують на своїх присадибних ділянках і городину і садовину, а є й такі, що не цураються й тварин утримувати на своїх невеличких наділах. І не тілки себе забезпечують, а й на продаж вирощують. Та не для кого не секрет є й те, що присадибні ділянки являються не тільки продуктовими придатками — на своїх присадибних ділянках люди також відпочивають, насолоджуються єднанням з природою. І не останню роль в цьому грають птихи — природні захисники саду.

Це й не дивно! Адже що може бути кращим від весняного співу шпаків-самців, які так щиро зазивають самочок в щойно відремонтовані ними гнізда, які збудовані в шпаківнях? Та співи шпака, то ще не саме страшне, от коли починає заходитись соловейко у вишневому садочку, о, то тут уже не кожне серце видержить, ні-ні, але покотиться щира сльоза по очах, в яких відображається місячне сяйво разом зі щастям…

Птахи з давніх давен поважалися нашими людьми, вважалось, що то справжні посланці Божі, що вони приносять щастя і через це люди завжди старались жити з птахами в мирі та злагоді. Та навіть якщо відкинути містику, має бути кожному зрозуміло, що сусідство з птахами власникам присадибних ділянок вигідне як ніколи. Адже ці майже непомітні, малесенькі пташечки роблять колосальну роботу по знищенню садових та городніх шкідників.

Але давайте про все попорядку. Більшість господарів недолюблюють таку пташку, як горобець. Вважають, що ця пташка робить більше шкоди, ніж приносить користі. На перший погляд — так воно і є, адже горобець живиться більше рослинною їжею, і лише навесні поїдає комах. Але пташенят горобець вигодовує виключно комахами, яких ловить поблизу свого житла. І пташенята в горобця виводяться не один раз на рік, а як мінімум два, а то і три рази. Так чому б Вам не потоваришувати з цим птахом, адже для цього потрібно так мало — повісити годівницю в своєму садку, та час від часу класти до неї пригоршню сирих соняшникових зернят. Повірте, цим Ви врятуєте не одного горобця від голодної смерті взимку, а за це вони Вам будуть щиро дякувати на протязі всього теплого сезону і шкідників в Вашому саду та городі буде значно менше.

Підгодовуйте птахів у своїх садах і вони віддячать Вам за це.

Підгодовуйте птахів у своїх садах і вони віддячать Вам за це.

А якщо говорити конкретніше, то, наприклад, час, коли горобці вигодовують перше покоління свого потомства збігається з розвитком личинки яблуневого квіткоїда, який завдає значної шкоди врожайності яблунь. І саме горобець може Вам допомогти практично повністю позбавитись цього шкідника у Вашому саду. Та й інші комахи-шкідники потерпають від горобців не менше, адже за добу горобець робить до 600 вильотів із гнізда за кормом для пташенят, повертаючись кожного разу зі здобиччю.

На годівниці в обов?язковому порядку повинно бути сало — це делікатес для синичок. Тільки прослідкуйте, щоб сало було не солоним. Справа в тому, що у синичок дещо по іншому влаштований кишково-шлунковий тракт, ніж у ссавців, і сіль з їхнього організму виводиться дещо довше. А це вже може призвести навіть до смерті птахів.

Крім годівниці в Вашому саду повинні вісіти на деревах і шпаківні — навесні вони як правило заселяються шпаками. Шпак — дуже корисний птах. За один сезон самка може висидіти два виводки пташенят, вигодовуючи яких птахи роблять до чотирьохсот підльотів до шпаківні, приносячи в своїх дзьобиках різних комах, серед яких дуже багато комах-шкідників.

Але якщо шпаки й не оселяться в Ваших шпаківнях — їх обов?зково займуть горобці, від яких, хто б що не казав, користі більше ніж шкоди.

Дуже часто, в погоні за чистотою та порядком господарі знищують гнізда ластівок. Повірте, це дуже вигідна пташка в якості захисника саду та городу. Ви просто поспостерігайте, як носяться ці маленькі, юркі пташечки до гнізда і назад, і щоразу в їхньому дзьобі буде якась комашка-букашка. А знищивши гніздо ластіки, Ви позбавите свого присадибного господарства цього надійного захисника.

Так що, шановні власники присадибних господарств, не варто позбавляти себе такої великої армії захисників, краще буде для всіх, якщо Ви зробите все для того, щоб потоваришувати з ними. І тим більше варто це зробити, якщо Ви вирішили зайнятись органічним землеробством.