Секрети вирощування полуниці

Секрети вирощування полуниці

24.10.2018 0 Автор admin

Секрети вирощування полуниці

Для того, щоб полуниця радувала Вас постійними і великими врожаями необхідно знати деякі секрети її вирощування і використовувати ці секрети на практиці. Так, наприклад, якщо при посадці саджанців полуниці вмочити корінці в бовтанку з глини та стимулятору росту, то у таких саджанців коренева система буде розвиватись значно краще, що дозволить рослині раніше набрати сил, а це в свою чергу призведе до значного підвищення врожаю. І це лише один із секретів, які можна з успіхом використовувати для отримання чудових врожаїв полуниці в Вашому присадибному господарстві, тепер поговоримо про інші.

Ще одним дійсно секретом являється те, скільки років на одному місці можливо вирощувати полуницю для того, щоб отримувати гарні врожаї. Максимум, полуниця на одному місці може рости та плодоносити — це чотири роки. І то, врожайність починає падати вже з третього року. Але більшість власників присадибних господарств вирощують полуницю на одному й тому ж місці практично постійно, що просто неприпустимо! В ідеалі насадження полуниці повинні змінювати місце постійної прописки один раз на три роки.

Секрети вирощування полуниці:

Дещо подовжити термін життя Вашої полинучної плантації допоможе скошування листя після збору врожаю. До осені рослина обросте новим листям, дещо омолодиться, закладе плодові бруньки і весною знову буде радувати Вас чудовим цвітом, а потім і врожаєм.

Не забувайте постійно видаляти вуса на Вашій полуниці. Полуничні вуса — це свого роду орган розмноження полуниці. Так от, якщо Ви залишите вуса, то практично всі сили рослиною будуть кинуті на те, щоб продовжити свій рід, дати життя новій рослині, а коли Ви будете регулярно видаляти полуничні вуса, то всі сили полуницею будуть направлені на утворення ягід, які теж являються органом розмноження (в ягодах дозрівають насінини полуниці). На сьогоднішній день існують сорти, які не випускають вуса — якщо Ви являєтесь власником саме такої полуниці, то можемо Вас лише привітати, Ви будете позбавлені цієї досить нудної роботи.

Не слід забувати про підживлення полуниці. Цей прийом дозволить значно збільшити врожайність Вашої полуничної грядки. Полуницю необхідно підживлювати як мінімум три рази за вегетативний період. Перший раз — одразу ж як рослина розпочне весняний розвиток, або ж одразу після посадки. Друге підживлення слід проводити перед цвітінням полуниці. А третє — десь в середині серпня, саме в цей час полуниця починає закладати квіткові бруньки для врожаю наступного року.

Як правило, для звичайної полуниці трьох підживлень достатньо для нормального плодоношення, але якщо Ви вирощуєте ремонтантну полуницю, то кількість підживлень прийдеться дещо збільшити, так як ця полуниця забирає з ґрунту значно більше поживних речовин. Але про вирощування ремонтантної полуниці ми поговоримо в одній з наступних наших статей на тему вирощування полуниці в присадибному господарстві.

Не варто забувати і про поливи полуниці, оскільки цей агротехнічний прийом теж дуже впливає на врожайність цієї садової культури. Про необхідність поливу в першу чергу буде повідомляти сам ґрунт під полуницею. Якщо Ви візьмете землю з під рослини і зіжмете в кулак, а потім кулак розіжмете і ґрунт розсиплеться ще в руках — негайно біжіть за поливачкою, Вашу полуницю необхідно негайно поливати. Якщо ж ґрунт прилипає до рук, значить все в нормі.

Як правило полуницю полувають не частіше одного разу на тиждень, за виключенням, коли дозрівають ягоди — в цей період полуницю необхідно поливати один раз на 4-5 днів. Полив полуниці необхідно проводити вечором, коли сонце вже хилиться до землі і тільки злегка підігрітою водою. Це позбавить полуницю від опіків листя та від того, що корінці можуть отримати температурний шок від холодної води.

В принципі, ось і всі не дуже складні секрети вирощування полуниці, дотримування яких дозволить Вам отримувати чудові врожаї смачної ягоди в Вашому присадибному господарстві. Єдине, що можна добавити, так це капельку любові до своєї справи і тоді врожаї будуть значно вищими, а робота в присадибному саду значно легшою.