Утримування курей зимою.

Утримування курей зимою.

22.10.2018 0 Автор admin

Утримування курей зимою.

Утримування курей зимою нічим особливим не відрізняеється від утримування курей в літній період, хоча деякі особливасті все ж таки є. В першу чергу — це сам курник. Його необхідно підготувати до зими: утеплити, позбавити протягів, відремонтувати вікна, двері, позбавитись навіть від дуже маленьких щілин — через велику кількість таких щілин з курника буде виходити все тепло. Отже, в першу чергу справжній господар повинен подбати про курник, створити в ньому необхідні для зимового утримування курей умови.

В принципі, коли Ви лише збираєтесь будувати новий курник, то Вам достатньо всього лиш дотримуватись всіх норм и правил будівництва для того, щоб кури в Вашому курнику почували себе комфортно і неслися майже цілий рік. Але, як правило, у більшості присадибних господарств кури утримуються в тимчасово пристосованих для цього приміщеннях, або взагалі — з іншими свійськими тваринами. Такий спосіб утримування курей і призводить до часткової, а частіше повної зупинки кладки яєць.

Отже, для нормальної зимівлі курей в першу чергу Ви повинні подбати про курник — максимально його утеплити, позакривати всі дірки, шпарини, щоб в курнику не було протягів. Не погано зарекомендувала себе незмінна підстилка — вона віддає тепло в курник. Так, цією підстилкою Ви не зможете обігріти курник до необхідної температури, але те, що в курнику буде тепліше — це однозначно.

Не менш важливим для нормальної зимівлі курей є годування їх взимку. В принципі, раціон що взимку, що влітку особливо не змінюєтся — зерно злакових, варена товчена картопля, терті на тертушці коренеплоди, висівки, але все це має бути підігрітим, або, в крайньому випадку — не замерзшим. Особливу увагу слід приділити воді для курей — вона повинна бути обов»язково підігрітою.

Зверніть увагу на те, щоб в курнику був мілкий гравій — цей компонент обов»язковий для забезпечення нормального процесу травлення в курей. Слід також приділити увагу моціону курей — прогулянки вигулом дуже важливі для здоров»я курей. Але, як правило, кури не дуже хочуть виходити з теплого курника на мороз, та якщо насипати в вигулі декілька жмень зерна, то кури залюбки будуть декілька годин копирсатися в підстилці, визбируючи зернятка.

Достатньо дотримуватись цих нехитрих порад і утримування курей взимку принесе не тільки радість, а й натуральні, поживні, домашні курячі яєчка.